yt kanał misji
Archiwa

Arsen prosi o pomoc

Poniżej list-prośba o pomoc napisany przez Arsena ( obok mnie) przetłumaczony przez Jacky ( 3 lata w Polsce):

————————-

Witam serdecznie,

Nazywam się ARSENE NGUELE MPEGABOT. Jestem z Kamerunu i mieszkam na dalekiej północy kraju od roku z powodu mojego szkolenia w Instytucie Wyższym Sahelu jako student, kierunek Inżynier Przetwarzania Materiałów – Architektura i Mieszkalnictwa (TRAMARH).

Urodziłem się 06/05/1983 w Ngaoundere ( Region Adamaoua) w szpitalu wojskowym CIFAN-u. Pochodzę ze skromnej poligamicznej rodziny 16-u dzieci. 5 z tych dzieci umarli, zostaliśmy 11-cioro i jestem 4-ym dzieckiem. Mój tata był wojskowym, jest teraz na emeryturze (cześciowo sparaliżowany) i jego żony nie pracują.

Zacząłem szkołę w Przedszkole Prezydenckiej Gwardii w Yaounde, w stolicy kraju. Potem wypowadziliśmy się do Bertoua, gdzie skończyłem szkołę podstawową, gimnazjum i część technikum. Z powrotem do stolicy, dokończyłem technikum w liceum Nkolbison, gdzie zdałem maturę z budownictwa.

Po maturze nie studiowałem przez 2 lata z powodu braku pieniędzy. Dopiero po tych dwóch latach, zdałem konkurs do Instytutu Wyższego Sahelu, gdzie studiuję na kierunek TRAMARH, dla inżynierów przetwarzania Materiałów – Architektura i Mieszkalnictwa. Ja studiuje dokładnie architekturę i mieszkalnictwo, bo ten kierunek ma w sobie 2 oddziały.

Jeśli chodzi o studia, trwają 5 lat, skończyłem pierwszy rok i muszę zacząć drugi rok. Niestety martwi mi się tego, że, czy będę w ogóle do końca studiować, bo strasznie drogo kosztuje i nie ma pieniędzy. Dlatego proszę o pomoc, żebym mógł dokończyć te studia.

Jestem praktykującym katolikiem. Chrzest, pierwsza komunia i bierzmowanie, dostałem w Bertoua w parafii Świętych Piotra i Pawła tam gdzie poznałem O. Darka, który przez cały jego pobyt w tej parafii traktował nas jak jego dzieci, nauczył nas wszystko co trzeba wiedzieć i jak dać radę w życiu. Często podróżowaliśmy z nim w ramach jego pracy pastoralnej, zawsze jak coś zorganizował w parafii, rekolekcje itp., byliśmy. Ciekawe było zawsze, bo mówił co trzeba , umiał każdego rozumieć i nie czynił żadnej różnicy między ludźmi.

Kiedy pojawiły się problemy w zakresie studia, porozmawiałem z O. Darkiem i poradził mi napisać do Pana/Pani. Man ogromną nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, będę mógł iść dalej ze studiami i kończyć moje szkolenie i być dobrym architektem.

Dziękuję z serca za pomoc i życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam serdecznie. Arsene

anguelle@yahoo.com Maroua Cameroun BP 46
———————————————————————————